top of page

Zeytinyağı hücreleri korur. Zeytinyağının içinde bulunan Oleiprine adlı madde sayesinde hücreler yenilerek kansere karşı hücreleri korur.

Anne sütündede bulunan E vitamini ve oleik asit içeriği ile organik zeytinyağı anne karnında ve doğumdan sonra bebeğin beyninin ve sinir sisteminin gelişimini de desteklediğinden, gebe ve emziren annelere özellikle yararlıdır.

Zeytin ağacının dalları, yaprakları ve reçinesi olduğu kadar, yağı da yıllardır ilaçların bileşimlerinde yer alan doğal maddelerden birisidir,

doğal bir ilaçtır.

İçeriğindeki antioksidanlar, A ve E vitamini sayesinde zeytiyağı cildinizi besler ve korur. 

Akdeniz tipi beslenmeyi uygulayan kişilerin daha sağlıklı bir hayat sürdükleri kanıtlanmıştır.

Küçükkuyu bölgesinin en kaliteli zeytinlerinden özel olarak hasat edilen, yere düşmesine izin verilmeden hemen sıkılan çok özel organik sızma zeytinyağıdır. İçerdiği antioksidan ve bol vitamin sağlık için oldukça faydalı olmasının yanı sıra baskın aroması ile üstün damak tadına hitap eder. Kahvaltı, salata, soğuk ve sıcak yemeklerde rahatlıkla kullanılabilir. Serbest yağ asidi (oleik asit cinsinden) en çok 0.8 değeri ile kaliteli bir zeytinyağıdır. Güneş ışığı ve ısıdan koruyunuz. Üretiminde hiçbir koruyucu katkı maddesi kullanılmamıştır.

organik zeytinyağı
bottom of page